Ferma doświadczalna “De Haar”

“De Haar” w Scherpenzeel (Holandia) jest jedną z ferm doświadczalnych należących do VanDrie Group, gdzie stale utrzymywane jest stado 700 cieląt.Grupa 48 cieląt poddawana jest doświadczeniom na trawienie, a grupa 120 cieląt hodowlanych jest odpajana systemem automatycznym.Od 2013 roku  dodatkowa grupa 30 cieląt utrzymywana jest w plastikowych kojcach na zewnątrz budynku.

Na fermie “De Haar” w ciągu roku przeprowadza się  kilkanaście doświadczeń.Tematy badań programów żywieniowych,składu preparatów mlekozastępczych, surowców  zmieniają się  w zależności od kwestii zdrowotnych  cielat.

W 2011 roku został zamontowany na fermie automatyczny podajnik koncentratów, który umożliwia  rejestrowanie pobierania koncentratu przez poszczególne cielęta, a to w efekcie pomaga prowadzić badania w sposób rzetelny i wiarygodny.

“De Haar” jest jedną z kilku  jednostek badawczych cieląt hodowlanych ze stadem powyżej 100 sztuk , gdzie doświadczenia przeprowadza się w sposób ciągły (4 razy w roku).W związku z tym możliwe jest powtarzanie badań.

Schils BV posiada także możliwości prowadzenia doświadczeń naukowych razem z kluczowymi klientami na fermie “De Haar”.

  • This site uses cookies
  • Hide this notification